Duelis-Provokācija. Pirmais šāviens (papildināts)

No UA teritorijas izšautais mīnmetēja lādiņš trāpija dzīvojamā mājā Doņeckā (Krievijas pilsēta, nejaukt ar UA Doņecku) un nogalināja vienu cilvēku.

vara bungas: Šobrīd absolūti nav nozīmes, kas to izdarīja un vai vispār šāds fakts ir reāli noticis. Svarīgi, kā uz ziņu reaģēs kremlis.  Skaidrs, ka pirms tikšanās ar Merkeli Putinam ir izdevīgi uzvilkt cietušā grimasi. Neilgi pirms šodienas iespējamā incidenta UA amatpersonas atzina:

“Со стороны РФ каждый день идет “подпитка” артиллерии врага или же сами стреляют ПТУРСами. Важно указать то, что там нет возможности бить авиацией или тяжелой артиллерией – попади хоть один снаряд в русское село – жoпа, будет открытое вторжение”

Tieši tas arī notika.

Tagad RU ir trīs rīcības varianti:

1. Nedarīt neko, aprobežojoties ar propagandas intensificēšanu. Diez vai tas notiks, jo šāda nostāja veicinātu trāpījumus RU teritorijai vēl un vēl. Iekšpolitiski pasivitāte šādā situācijā  ir katastrofa personīgi Putinam.

2.  Atbildēt ar pretbatareju uguni vai vienkārši preventīvi iznīcināt UA artilērijas pozīcijas ar artilērijas uguni un API  no savas teritorijas. Ļoti ticams risinājums, leģitīms un pasaules praksē plaši izplatīts (Pakistāna/Indija; Ķīna/PSRS; Izraela/HAMAS).  Šis risinājums ātri un efektīvi likvidēs praktiski vienīgo UA BS priekšrocību – netiešā uguns atbalsta pārsvaru par separātistiem. Ņemot vērā, ka UA BS ir izvēlējušies nošķirt separātistus no robeža palikšana bez artilērijas draud pāraugt milzīgā sakāvē pierobežas katlā. Līdzīgu iemeslu dēļ RU var noteikt UA kara aviācijas lidojumu aizliegumu UA pierobežā.  Nav jābūt karavīram, lai saprastu, kas var notikt  ar UA spēkiem, kas iespiesti starp RU robežu un separatistu strongholdiem.

3. Uzsākt miera ieviešanas operāciju UA teritorijā (iebrukumu) bez ANO mandāta. Izslēgt to nevar it īpaši vēlākos eskalācijas etapos, bet šobrīd tas būtu vēl pārāk radikāls solis. Putins taustās.

UPD1   Ilgi nebija jāgaida. Tas, protams, ir tikai priekšlikums.

Вице-спикер Совфеда Евгений Бушмин, представляющий в палате Ростовскую область, считает наиболее эффективным способом пресечь обстрелы со стороны Украины ответное применение высокоточного оружия.

Advertisements

26 responses to “Duelis-Provokācija. Pirmais šāviens (papildināts)

 1. Smirdīgā ļaunuma impērija Krievija!

 2. apmainot vietām vārdus Ukraina un Krievija, tad šis teksts izklausītos daudz reālistiskāks, bet nu tā kā Krieviju viss atkarīgs no Putlera un viņa noskaņojuma no rītiem, kad pamostas

 3. Doņeckas “tautas republikas” premjers Borodajs nav gluži vienkāršs polittehnologs. Oho: http://www.pravda.ru/politics/27-07-2002/837334-0/

 4. Borodaji ir interesanti, bet Brīvās Vācu Jaunatnes (FDJ) aktīviste Geli, iespējams, vēl interesantāka: http://hat4uk.wordpress.com/2013/07/11/merkels-murky-past-more-evidence-of-her-youth-movementstasi-past-in-the-ddr/

 5. Devyd Statnikov

  Перед матчем. После рюмки мохито. О судьбе Украины.

  “Путин и Меркель продолжили очень обстоятельный конструктивный диалог, в ходе которого они детально обсуждали возможные варианты урегулирования ситуации на Украине. Оба лидера согласились, что, к сожалению, ситуация имеет тенденцию к деградации”, — сказал Песков (пресс-секр. Путина).

  Я думаю, что ЭТО ПОЛНАЯ ДЕГРАДАЦИЯ двух субъектов КГБ/ШТАЗИ!!!

 6. 2. variants ir šobrīd reālākais. Šeit tas jau notika: http://inforesist.org/soldaty-v-zelenopole-pogibli-ot-novejshego-rossijskogo-tornado-g-zhurnalist/

  Zalve bija ļoti precīza. Šāva profi. Kad kolorādo šauj, tad parasti Gradi netrāpa, kur paredzēts.

 7. Kur cirvis krīt tur skaidas lec.(latviešu sakāmvārds);
  Nu jau kritušie ir Krievijas pusē. Piekrītu, ka vairs nav svarīgi kurš šāva. Nu ir jautājums par to kā uz to noreaģēs sabiedrība. Protams propagandas mašīna visu nospēlēs kā vajag, bet…cilvēku reakcija mēdz būt neparedzama. Tie vairs nav abstrakti cilvēciņi TV ekrāna otrā pusē – tie ir reāli cilvēki kaimiņos. Un par ko – par valdības politiskajām spēlītēm? Es jau iepriekš esmu minējis, ka Krievijā ir iedzīvotāji un nomenklatūra, kuru rīcības principi un motivācija ir atšķirīgi.
  Pieņemu, ka notikumi Ukrainā viņiem ir viena lieta, bet atklāts karš ir kas cits. Vai viņi jau ir aizmirsuši cinka zārciņus no karstajiem punktiem?
  Skaidrā prātā un pie pilna prāta uz ambrazūras neguļas (es esmu pabijis Matrosava pulkā un leģendu zinu).
  Jebkurā gadījumā drīz redzēsim kas notiks Puķītis no čempja atgriežas šodien.

  • RU sabiedrība noreaģēs pareizi, kā vienmēr. Nekāda sašutuma nebūs, zārkus piecietīs, jo īpaši kamēr tajos būs brīvprātīgie vai kontraktnieki, jo PU cīnās par krievu teritorijām, kuru RU vienmēr trūkst. Bet jautājums ir vietā, es to pārformulētu šādi:
   Cik kritušie RU pilsoņi izraisīs RU sabiedrībā tādus procesus, lai konflikta deeskalācija kļūtu par varas saglabāšanas nepieciešamo nosacījumu personīgi Putinam.

   • kustība RU radīsies tikai tad, ja kritušie būs OMD vidū un svešā zemē. šobrīd Putinam konflikta deeskalācijas gadījumā kā reizi būs fui no RU sabiedrības puses – sabiedrība pajautās kapēc ir veltīgi upuri un nekas jauns nav iekarots. tad vēl pajautās kapēc ekonomikā nav viss skaisti.

    slikti ir tas, ka pasaule nereaģē uz RU tehnikas ievešanu UA. patiesībā te būtu 2 varianti:
    a) RU mērķtiecīgi ieved bruņojumu un personālu.
    b) RU nekontrolē armijas daļas (ja viņi mēģina teikt, ka neko neieved). ANO līmenī paceļams jautājums! – varbūt rīt iedzīs kādu atombumbu?

    šobrīd Putins aktīvi kurina konfliktu un tausta cik tālu viņam ļaus iet. zaļie cilvēciņi nav RU armija – to visi norija. tagad paskatīsimies, ko teiks par grad, tankiem un lidmašīnām, ko separātisti “uz vietas nupat saražoja” – avosj i eto prokatit.. tieši tamdēļ neaiztiek UA AES – tur uzreiz būs ASV-Eiropas desants bez liekas muldēšanas.

    paralēli Putins tausta Vācijas alkatību. tie saoduši RU megadīlus ar Ķīnu, ar grib nokosties. un nospļauties par pārējiem. īslaicīgā perspektīvā RU dabūs naudu un friču klusēšanu vai pat līdzdalību. ilglaicīgā perspektīvā gan Ķīnas gan Vācu darījumi RU ir/būs neizdevīgi, bet ap to laiku vai nu Putins vairs nebūs pie varas vai liels karš būs nodzēsis visas parādsaistības.

 8. Atsākusies konkrētāka draudēšana Latvijas sakarā http://www.newsbalt.ru/detail/?ID=35738

 9. UA un tās atomenerģētikas plāni -ļoti interesanta tēma šai kontekstā.
  http://www.gazeta.ru/business/2014/07/08/6106605.shtml

 10. Russia’s Continuing Support for Armed Separatists in Ukraine and Ukraine’s Efforts Toward Peace, Unity, and Stability

  http://www.state.gov/r/pa/prs/ps/2014/07/229270.htm

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s