Viegli pavelkamies (papildināts X 3)

«Latvijas armija darbojas ikdienas režīmā un satraukumam nav nekāda pamata!»

NBS

vara bungas:

2009.gadā viņi sabojāja radaru Liepājā, 2013. gadā – izplata baumas un paniku LV sabiedrībā.  Ko gaidīt no “Zapad – 2017”?

2009.gadā NBS &Co  nenosargāja ostas radaru, bet tagad – 2013.gadā, Jurģa Liepnieka tvītiem tic vairāk nekā NBS  skaidrojumiem.

Izcils progress…

UPD1    Jā sākotnējais NBS tvīts ir viltojums, atcerēsimies, ka mūsu valsts “draugu” klubiņš šo twittera provokācijas taktiku ir jau iepriekš izmēģinājis un  apguvis – 1.piemērs, 2.piemērs.

Ja tvīts ir īsts, tad tā teksts pats var kalpot par panikas iemeslu, jo, maigi izsakoties, rosina fantāziju adresātos. Jebkurā gadījujumā sestdienas Panorāmā būtu bijis jāparādās kādam no mūsu “strat” komunikātoriem ar skaidrojumiem.

Un vēl … jebkurā NORMĀLĀ armijā, ja pie VALSTS robežas notiek tāda figņa kā Zapad 2013,  būtu NORMĀLI jau laicīgi noteikt paaugstinātu DEFCON – kaujas gatavību, atklāti to paziņojot. Kāpēc šādas tālredzīgas rīcības iespējamība LV sabiedrībā  izraisa paniku? Vai mēs tiešām esam gatavi akli uzticēties vienai amatpersonai, kas uzskata KF BS  koncentrēšanu pierobežā un ar to saistītos  draudus par “hipotētiskiem”?

UPD 2 Tos, kas reālus draudus uztver adekvāti, KF un BR PSYOps censoņas kariķē skat šeit  (un sakiet vēl, ka šī klipa parādīšanās nav pieskaņota “panikai” twitterī). Kantoris strādā.

UPD 3  Īsta valstsvīra stāja … “Pabriks zinot, bet neteiks, kā radās runas par trauksmi armijā

Advertisements

11 responses to “Viegli pavelkamies (papildināts X 3)

 1. a) kā man tomēr “patīk” tā sauktās “Latvijas” armijas afganistānai un irākai piemērotie maskēšanās tērpi (tas tvitera konta sakarā)
  b) tas kariķējošais video diemžēl gandrīz pilnībā atbilst patiesībai, izņemot dolāru lietu.

  • Kurā vietā tad atbilst? Izņemot vara bungas paniku neviens neceļ, mēdīji par “Zapad” klusē vai atreferē maldinošas preses relīzes par 2 500 krieviem, bet AM amatpersonas izstaro olimpisku mieru. Tiešām, kādi nieki – kaimiņvalstī pie mūsu robežas 40 000+ karavīri pilnā kaujas gatavībā…

   • Vispār jau tur arī nebija redzama nekāda vēršanās pie sabiedrības vai pie bruņotajiem spēkiem. Atbildīgās personas piezvanīja Nato kontaktpersonai, tā atbildēja don’t worry, iedeva (piesolīja) kādu dolāru un viss. Manuprāt tā video jēga bija parādīt savējiem, ka mācības notiek ASV protektorāta pierobežā, kur nav nekādu vērā ņemamu neatkarīgu vietējo spēku. Tā vismaz es to sapratu.

 2. Nu tā jau nav, ka nekas nenotika – caur ZS tāda kā internet/telefon akcija izripoja. Tā kā vajadzēja mantas sapakot, tākā nekur nevajadžja braukt! Vispār nesapratu, bet kautkāds “šorohs” bija.

  • Ja “apziņošana” bija – NBS “komunikātori” pārkāpa galveno sabiedrības informēšanas bausli “nekad nemelo tieši”. Vajadzēja pateikt, ka notiek plānota sakaru sistēmu un apziņošanas shēmu pārbaude. Ja nekā tāda nebija, tad jāsecina, ka pati NBS ziņa veicina paniku. “Tauta,…” , kas tas par stilu? Apollo bilde vispār “rullē” no mierināšanas viedokļa.
   Tomēr cik volatīla un nervoza ir mūsu sabiedrība parāda tas, ka sestdienas vakarā dažu stundu laikā šī ziņa apollo savāca 500 komentus. Daļa no sērijas “viss pagalam, padodamies”. Gribētos ticēt, ka to rakstīja naidnieka algotie komentētāji.

 3. Tā visa bija STRATCOM īpaši plānota akcija – pieturēja informāciju tik ilgi līdz radās iemesls panikai, lai pēc tam savukārt rastos iemesls apslāpēt paniku ar STRATCOM metodēm, jo pretējā gadījumā nebūtu panikas un neviens nezinātu kāpēc tāds STRATCOM,s vajadzīgs.
  Saprotu, ka mūsu izlūkdienestiem ir pārvilkts tāds noslēpumainības plīvurs, ka neviens jau nezin vai tie guļ vai strādā, bet domāju oficiāli paziņojumi no AM vai ĀrM šajā laikā nebūt nekaitētu, tikai diemžēl, kā parasti mūsu ierēdņi brīvdienās atpūšas. Nu ko, labākais līdzeklis pret draudiem un paniku ir pārvilkt deķi pāri galvai un gulēt tālāk.

 4. Vispār NBS ieraksts savā tvitera kontā ir krietni savādāks: Tauta! Neceļam paniku ar “ziņām” par trauksmi! @Latvijas_armija darbojas ikdienas režīmā un satraukumam nav nekāda pamata!

  Skaidrs, ka ar “tauta” domāts viens vienīgs Liepnieks, un līdz ar to netieši pateikts – nemurgo, Liepniek, trauksme nav izsludināta. Šajā gadījumā tas ir ļoti pareizi darīts – armijai nav publiski “jārejas” ar SC pīāristu…

  arī vārds “ziņām” pēdiņās izsaka visu – murgi, meli utt…

  Nedomāju, ka NBS tviterī būtu kaut ko samelojis – trauksme, pat ne mācību, nav izsludināta. Kāds ir prasījis kādus papildu skaidrojumus? Nav! Tāpēc nekas papildus nav jāskaidro, jo armijas PR būtība – kāds jautājums, tāda atbilde – ir ne tikai LVA, bet arī citās pasaules armijās. To jau nu arī ex-armijniekiem tā kā vajadzēja zināt.

  Ņemot vērā, ka visa šūmēšanās notika tviterī (un no tās Apollo, Focus “uztaisīja ziņu”), tad nekādas vajadzības iet uz Panorāmu nav. Pārāk daudz goda “tautai” (Liepniekam). Ja swedbankas krīze laikus tiktu “norakta” tviterī pēc tāda paša principa kā NBS izdarīja ar Liepnieka tvītbaumošanu, LVA banku sistēmā tonakt un dažas dienas vēlāk būtu bijis krietni mierīgāk.

  Apziņošanas pārbaudes jeb kā Jurčiks raksta – “kautkāds šorohs” nav nekāda trauksmes izsludināšana, tāpēc tvītā nav nekādu melu. Tāda apziņošana vispār jau vairākus gadus notiek visai regulāri – daudzās vienībās tāda bija pirms 3-4 mēnešiem. iemesls tam ir gaužām vienkaršs – personāla maiņa, sakaru līdzekļu maiņa. ne vienmēr tam “pie vainas zapadi”. vārdu sakot – tipiska procedūra…

  Vispār jau i Baltijas, i Latvijas, i NATO par Zapad, par Zvaimodzeistije ir runājuši gana daudz, un arī Sargs.lv ir tas gana daudz atspoguļots. tik jālasa:
  Pabriks: http://www.sargs.lv/Zinas/Latvija/2013/09/20-02.aspx#lastcomment un http://www.sargs.lv/Zinas/Military_News/2013/09/20-01.aspx#lastcomment
  Reinsalu: http://www.sargs.lv/Zinas/Baltija/2013/09/20-01.aspx#lastcomment
  llvess: http://www.sargs.lv/Zinas/Baltija/2013/09/18-01.aspx#lastcomment

  • Paldies par viedokli.

  • “Zviedrija šiem notikumiem nebija sagatavota, bet no bāzes Lietuvā gaisā tika pacelti NATO Dānijas iznīcinātāji.” – Lai aizsargātu Zviedriju (izrādītu gatavību aizsargāt) dāņi nekavējoties “pacēla” iznīcinātājus. Kas tiek “pacelts” Zapada gadījumā, lai to pašu gatavību izrādītu Baltijas labā? Kaut kā nekas nav dzirdēts…

 5. Man ar kaut kāda nekonkrēta SMS pienāca ar jautājumu par to, kurš steidzami būtu gatavs dežūrēt batiņā 24/7. Uz manu jautājumu paskaidrot kas un kā atbildi nesaņēmu.
  Šāda veida ziņu saņēmu pirmo reizi, ZS nedienu pirmo gadu.
  Tā lūk, kāds tomēr ir sacepies un tas ir labi, šitā stagnēšana un darbību imitēšana ir jāizbeidz un jāsāk reāli celt kaujas spējas visās NBS vienībās ne tikai uz papīra!
  NAUDU DODIET, PABRIK!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.