In God we trust, visi pārējie tur rokas uz galda (papildināts)

Ticamas atklāto avotu informācijas par KF un BR mācībām „Zapad 2013” ir pamaz, tādēļ katram oficiāli paziņotam vārdam/ciparam ir jāpievērš īpašu uzmanību.

„Подразделения Западного военного округа, принимающие участие в совместном стратегическом учении вооруженных сил России и Беларуси “Запад-2013”, начали выдвижение из пунктов постоянной дислокации к местам проведения учения, сообщили “Интерфаксу” в понедельник в управлении пресс-службы и информации Минобороны РФ.
(..)
для передислокации войск, задействованных в учении «Запад – 2013», будет задействовано 20 воинских эшелонов. На территорию Беларуси для участия в учении отправится 2520 российских военнослужащих, сообщил представитель Минобороны.

(..)

Tātad saskaņā ar anonīma KF AM pārstāvja teikto KF BS apakšvienību t.sk. 2 520 karavīru  pārdislokācijai uz Baltkrieviju tiks izmantoti 20 dzelzceļa ešeloni.  Sanāk, ka  vidēji katrā ešelonā brauks 126 karavīri ( 1 rota divos pasažieru vagonos)  un tehnika. Sviests. Neticami, īpaši ņemot vērā, ka lokomotīves īre/ekspluatācija maksā bargu naudu.

Salīdzinājumam palūkosimies uz ne tik sen  KF Tālajos Austrumos rīkoto „pēkšņo” karaspēka pārbaudi, kuras ietvaros arī tika veikta karaspēka pārvietošana ar dzc transportu.

„В масштабных перегруппировках войск было задействовано 16 воинских железнодорожных эшелонов, общей численностью 562 вагона и платформы.”

Tātad  562 : 16 = ~35 vagoni/tanku platformas vienā ešelonā. Izklausās ticami.

Jaunā tipa  Krievijas MS Bde ir vismaz 1 tanku bataljons, tātad  40 tanki (1 pilns dzc ešelons) un 3 motorizēto strēlnieku  bataljoni, tātad vismaz 90 kaujas bruņutehnikas (BTR, BMP) vienības (~3 dzc ešeloni). Tas lielajos vilcienos 🙂 . Ja atvēlēsim vēl tik pat daudz vagonu/platformu citām MS Bde apakšvienībām, sanāk, ka vienas pilnas MS Bde pārdislokācijai nepieciešami ~ 8 ešeloni pa 35 vagoni/platformas katrā.

Interfax paziņojumā runa ir par 20 ešeloniem, kas būtu vairāk kā nepieciešams divu MS brigāžu pārdislokācijai…

Savukārt divās MS brigādēs  ir 6 – 8 000 karavīru, bet no Krievijas puses mācībās „Zapad 2013” pieteikti (it kā) 2 520 karavīri – knapi viena MS  Bde, turklāt šajā skaitlī ietilpst štābu virsnieki, lidotāji, Speciālo Operāciju pavēlniecības grupas utml.

Cipari  acīmredzami „neklapē”. Pastāv varianti, kā to visu var skaidrot:

 1. Krievija faktiski pārdislocē uz Baltkrieviju lielāku karaspēku nekā oficiāli pieteikts mācībām.
 2. KF AM pārstāvis izmuldējās, izlielījās vai nebija skaidrā un sajauca ciparus.
 3. Tā ir apzināta dezinformācija, lai uzkurinātu kaislības un radītu spriedzi ar kaimiņvalstīm.
 4. Mācības ir aizsegs karaspēka pārdislokācijai tuvāk Baltijas valstu robežai nebūt ne mācību nolūkā.
 5. „Liekajos” vagonos vedīs krievu šņabi mācību dalībniekiem.
 6. KF ved uz BR S-300 zenītraķešu sistēmas, ko Batjka tālāk eksportēs Asadam. BR nav uzņemusies saistības to nedarīt ( skaidrojuma variantu ieteica “Jokers”).

 Katrs var izvēlēties vai piedāvāt savu atbildi/risinājumu/skaidrojumu.

UPD1   Es, kā saka figeju… šamējie naturāli taisnojas. Citādu skaidrojumu tik neveiklai teksta konstrukcija es neredzu 🙂 

Военные очень не любят слово «последний». Вот и эшелон с военнослужащими и техникой российской армии, прибывший в Брест утром во вторник, 10 сентября, военный комиссар Брестского областного комиссариата полковник Евгений Зайцев назвал «крайним». (..)

Это уже пятый эшелон, прибывший из Подмосковья в Брест, где дислоцируется 2-я гвардейская Таманская ордена Октябрьской революции Краснознаменная ордена Суворова мотострелковая дивизия российской армии.

(..)

UPD2 Ak tad tomēr 4000 +…

No ziņojuma BR prezidentam:

“Войска Российской Федерации, участвующие в учении, уже прибыли, заняли исходные районы и готовы к выполнению задач. Из состава региональной группировки на нашу территорию прибыло более 4 тыс. человек.”

 

Advertisements

3 responses to “In God we trust, visi pārējie tur rokas uz galda (papildināts)

 1. Pastāv vēl viens variants, ka kravas sastāviem pievienos pa 3-4 militāriem vagoniem, tādējādi, nosaucot to visu par militāru ešelonu. Šā vai tā tas sasaucas ar jau esošajiem scenārijiem.
  Tomēr man rodas cits jautājums, kas no Latvijas puses šo situāciju kontrolēs vai monitorēs un informēs par to sabiedrību, vismaz to tās daļu, kuru šādi jautājumi interesē. Kur es, kā Latvijas pilsonis varu saņemt patiesu un objektīvu informāciju? Tas tā kā nevarētu būt Valsts noslēpums – svešas mums nedraudzīgas valsts BS un mācības.
  Bet kāpēc tad tāda rakstura informācija nav pieejama?
  Vai nu šādas informācijas nav, jeb precīzāk izlūkdienests lieto tos pašus informācijas avotus, kas pieejami jebkuram citam cilvēkam, vai nu tur ir kas slēpjams? Savukārt slēpjams varētu būt tikai viens – mūsu totāla atpalicība gan tehniskajos, gan apgādes, gan apmācības jautājumos, kas savukārt nozīmē to, ka mūsu valsts vadītāji nemaz nedomā stāties pretī iespējamajai agresijai. Tātad iznāk, ka Valsti vada nodevēji?

  • visi nedrīkst zināt, ka un kā daži uzzināja, ko dara citi, ja tie citi paši nav darījuši to zināmu visiem.

   Civilpersonu rīcībā ir atklātie avoti un smadzenes (rezerves karavīriem arī pieredze) – ar to dažreiz pietiek. Lai dienesti strādā. Atliek cerēt, ka J2 un citi ir uzdevuma augstumos un rupīgi visam seko. Sabiedrotie arī varētu piepalīdzēt, kā nekā esam priekšpostenis…

   Kad KF AM pārstāvis izmuldējās par 20 ešeloniem vēl nebija zināms, kā atrisināsies krīze ap Sīrijas MII. Pieļauju, ka viens no KF asimetriskas atbildes variantiem bija muskuļu demonstrēšana. Piemēram pieprasīt neierobežotu tranzītu uz eksklāvu (tipa karš taču) saņemot atteikumu “izcirst logu” saviem spēkiem. Divas pilnas MS brigādes + GDK divīzija + vēl šis tas no Karalaučiem būtu tieši laikā. Labākā improvizācija ir tā, kas ir sagatavota un iestudēta.

  • nu re kur pilnīgi negaidīti apstiprinājums manai sapnī redzētai versijai…

   Из Витебска в Калининградскую область 9 сентября отправился эшелон с личным составом и техникой для участия в белорусско-российских стратегических учениях “Запад-2013”. В них на территории РФ будут задействованы военнослужащие и техника 350-го отдельного гвардейского мобильного батальона 103-й гвардейской отдельной мобильной бригады Вооруженных сил Беларуси. Об этом БелаПАН сообщило Министерство обороны.По замыслу после прибытия в Калининград белорусские десантники перегрузят имущество и технику на большие десантные корабли Военно-морского флота ВС РФ и совершат двухсуточный переход по Балтийскому морю к месту проведения учений.
   http://naviny.by/rubrics/society/2013/09/10/ic_news_116_424527/

   Iedomāsimies, ka pa ceļam uz Karalaūčiem (Lietuvas teritorijā) ar šo dzc ešelonu notiek nepatikšanas…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s