Aforismu meistars

Rīga, 20.marts, LETA.

(..)

Vaicāts, cik ilgi Latvijas armija spētu noturēties bruņota konflikta gadījumā, līdz palīgā ierodas NATO spēki, Pabriks atbildēja, ka Latvija spēs noturēties pret jebkuru iebrucēju tik ilgi, kamēr “mums būs motivācija cīnīties par savu valsti”. Ministrs gan nesniedza atbildi, vai aizsardzības plānos ir minēts provizoriskais noturēšanās dienu skaits.

(..)

Komentārs:

 1. Neviens tādu dāvanu, kā kara pieteikšana NATO valstij mums nesniegs. Šupos lēnām un no iekšpuses. Pierādīts ar Sīrijas un Lībijas pieredzi.
 2. Konflikta “karstajā fāzē” saukt palīgā NATO spēkus ir par vēlu!!!  Kad jums AM tas beidzot “pieleks”!
 3. Gruzija pirms 08.08.08.kara iztērēja pārapbruņošanai 10 miljardus dolāru un kalnainā apvidū “noturējās” 48 stundas. Latvija tikai plāno (!) simtiem reižu mazākas investīcijas aizsardzībā un tai nav dabisko šķēršļu. Veicot klasisku uzbrukuma operāciju  runa var būt par stundām.
 4. Reālitātei tuvus  aprēķinus par dažādiem militārās operācijas “Latvijas aizstāvēšana” scenārijiem var sniegt tikai kvalitatīva stratēģiska līmeņa kaujas izspēle (wargaming). Tāda nav veikta, jo AM baidās no patiesības, kas atklātos. Nāktos  atzīsties sabiedrībai, ka NBS nespēj  nodrošināt NBS likuma 2.panta otrajā daļā noteiktā uzdevuma izpildi :“Nacionālo bruņoto spēku mērķis ir aizsargāt Latvijas valsts suverenitāti, teritoriālo nedalāmību un tās iedzīvotājus no agresijas.” .
 5. Pilnīgi pareizi vārdi par tautas “motivāciju cīnīties”, atļausiet pajautāt ministra kungs,  kas tiek darīts, lai  motivētu tautu?

Diskusijas turpinājums šeit

Advertisements

3 responses to “Aforismu meistars

 1. Attiecībā uz wargaming – lietuviešiem un igauņiem ir tādas mašīnas, vai drīzāk programmatūra ko sauc par taktiskajiem simulātoriem, kur šādas spēles var izspēlēt ar ļoti augstu ticamības pakāpi, pat visas Latvijas armijas līmenī ar detalizāciju līdz vadam.
  Tomēr lai tas notiktu iespējami precīzi, ir nepieciešams liels objektīvu datu daudzums un ne tikai par skaitu un bruņojumu, bet arī par apmācības līmeni un rezervēm. Vai mums ir visi nepieciešamie dati? Un ja ir, vai tie ir objektīvi, bez izskaistinājumiem un pierakstījumiem? To nu es pateikt nevaru. Acīmredzot šādas informācijas esamība un iespējamo simulāciju rezultāts ir valsts augstākā līmeņa noslēpums. Šobrīd par notiekošo varu spriest tikai pēc valdošās spices izteikumiem, un no tiem es saprotu to, ka pašaizsardzības spējas mums valstī šobrīd nebūt nav tai labākajā līmenī, jo pretējā gadījumā starp tukšajām frāzēm parādītos arī kāds konkrētāks vārds.

  • Ja ir vēlēšanās uzzināt patiesību nav svarīgi, kā nonāk pie rezultāta, rēķinot uz lapiņas, uz skaitīkļiem vai ar datora palīdzību.
   PS Wargamingam uz mašīnas es neticu, bez cilvēkiem un viņu pieredzes šeit neiztikt. Vismaz pie pašreizējā datoru attīstības līmeņa.

 2. Nu man ir gluži otrādi – es neticu cilvēkiem, bet taisnība ir, ka jebkurā gadījumā vērtētājus vajag bezkaislīgus un objektīvus datus!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s